| thecezar a întrebat:

Buna TPU sunt in clasa a 8 a si m-am inscris la olimpiada de istorie,ajutati-ma va rog cum as putea sa ma pregatesc sau cum sa ma pregatesc, si inca ceva cum pot invata logic(cateva sfaturi plsss).

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa inveti la istorie pe seara, cateva ore. In momentul in care citesti, imagineaza-ti si intelegea ceea ce citesti. Nu citi numai ca sa retii, icnearca sa intelegi ceea ce citesti.

Răspuns utilizator avertizat
| MisFit20 a răspuns:

Daca iti place retii usor imaginea-te pe tine traind acele batalii/evenimente si incearca sa intelegi atitudinea fiecaruia.

| Bertha1234 a răspuns:

1Recapituleaza toata istoria facuta pana acum si invata foarte bine anul acesta.Gasesti cateva modele de olimpiada si pe internet.