| alexTPU a întrebat:

Salut mai e putin si e olimpiada de informatica puteti sa imi dati si mie cateva sfaturi cum sa ma pregatesc si mai ales pe ce capitol ar trebui sa insist sunt clasa a 9a mate info intensiv si nu am inteles prea bine vectorii ce sanse sunt sa pice si ei la olimpiada?

Răspuns Câştigător
| Sfeclă a răspuns:

Buna, nu stiu in ce masura te va ajuta raspunsul meu dar totusi eu incerc sa-ti dau cateva sfarturi... in primul rand daca mergi la olimpiada inseamna ca-ti place mult, asa sunt si eu, nu ar trebui sa te stresezi, incearca sa faci in fiecare zi cateva exercitii dar doar pe categorii. Vectorii [parerea mea] sunt simpli, dar daca nu ai inteles eu te sfatuiesc sa ceri ajutorul cuiva, sa-ti explice, chiar profei, sunt sanse extrem de mari sa primesti vectori deoarece fiind primul tau an de liceu si "vectorii" facand parte din lectia noua, sigur vei primit. nu incerc sa te speriu dar tu, in primul rand an trebuii sa-ti revizuiesti toata materia si sa te axezi pe ce crezi tu ca n-ai inteles pentru a reusii sa remediez problemele pana la venirea ei.
Nu cred ca ajutorul meu ti-a oferit vreun ajutor, dar pentru mine a functionat asta anul trecut.
Succes la olimpiada. ^^

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi daca esti buna la acest obiect nu ai de ce sa iti faci griji. Si mai fa si niste exercitii poate te ajuta mai mult