| mennenspeed a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a la Stiinte ale Naturii.
Ce materii se fac acolo?
Imi puteti da un orar :
Care la-ti avut voi anul trecut ( ma refer la care trec acum pe a 10 )
Funda + vot!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro
Pa, pa.

| Ramona1 a răspuns:

Buna.Eu sunt tot la stiinte ale naturii si in clasa a 9-a am avut:
4 ore de matematica pe saptamana(M 2)
1 ora informatica
2 TIC(Tehnologia informatiei si comunicarii)
2 ore de biologie
3 ore de fizica
2 de chimie.Astea sunt materiile care le faci sigur pentru profil real.Bineinteles ca mai sunt si celelalte: 4 ore de romana, 2 de engleza, 2 de franceza, logica, geografie(1 ora), istorie(1 ora).Dai teza obligatoriu la romana si matematica si iti alegi 2 dintre:fizica, chimie si bilogie.Bye

| Dnse a răspuns:

Http://orar.cnszalau.ro/ selecteaza clasa 9G si vezi orarul!

| pantera_6581 a răspuns:

Pai la clasa de stiinte ai sa ai 32 de ore pe saptamana.
4 ore romana. 2. engleza. 2 franceza.4 mate. 3 fizica. 2 chimie. 2 biologie. 1 istorie. 1 geografie. 1 logica. 1 religie. 2. tic. 1 info. 1 de desen. 1 de muzica. 2 de sport. 1 dirigentie. 1 de curiculum la decizia scoliibig grin succes. sper ca te-am ajutat. funditapuppy dog eyes?

| B_7797 a răspuns:

Pai depinde undehappy eu iti zic din cate stiu ce se face la noi, fiindca si eu vreau sa merg tot acolo. in principiu e clasa se axeaza pe chimie si biologie si e si destul de grea. fizica se face cam 2 ore, mate 4, rom 4 si bio si chimie cred ca 2 sau 3.

| casian3068 a răspuns:

Smr ce veche este intrebarea asta.Cand ma gandesc ca acum 12 ani ai pus aceasta intrebare si eu am nevoie e
de acelasi raspuns...wow.