| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Sunt in clasa a 9-a profil matematica-informatica,nu am mai pus mana pe o carte sau pe vreun caiet de prin clasa a 7-a ,trebuie sa-mi revin,am acumulat foarte multe goluri de-a lungul anilor ,pot recupera usor materia predata insa am mari probleme la chimie ,fizica si matematica(unde nu stiu nimic,nimic).
Imi puteti da vreun site sau recomanda vreo carte de pe care sa invat .(meditatile ies din discutie).

2 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Fizica si chimia pot iesi din discutie, nu sunt asa importante. In schimb apuca-te sa inveti matematica sau patesti ca mine. Am lenevit 4 ani si acum risc sa nu mai iau BAC-ul.
Cel mai usor ca sa recuperezi cred ca ar fi dupa manualele din anii trecuti. Invata in general ce e in manualul de clasa a 7a. Sunt niste lectii extrem de importante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Nu e rău să te ocupi și de română, că la bac te întâlnești cu ea vrei-nu vrei!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/ Te vor ajuta!
Referitor la matematică..., excluzi tu meditațiile, dar dacă ai
asemenea goluri, nu știu dacă vei reuși să le umpli învățând singură din manuale.
Îți doresc din toată inima succes!