| daniel1133 a întrebat:

Sunt in clasa XI-a la profil stiintele naturii unde se da bacul din mate, bio (sau fizica, chimie), romana. Ma tot gandesc sa ma transfer la un profil uman dar nu stiu daca se poate + ca nu stau chiar in oras, problema ii daca raman unde sunt nu stiu daca imi voi lua bacul la mate, credeti ca pot recupera intr-un an materia? La Biologie si Romana nu imi fac asa mari emotii deoarece acolo pot sa invat mai usor dar la mate chiar nu stiu... ce recomandari aveti?

Răspuns Câştigător
| NNella a răspuns:

Eu zic ca se poate invata la mate, macar sa iti iasa nota de trecere. Nu e atat de greu. Dar daca vrei sa mergi la uman trebuie sa uiti de biologie si sa te apuci de istorie si mai multa romana ( e mai multa materie la uman decat la real) + geografie, economie sau logica la alegere. happy Succes!

1 răspuns:
| Braila2011114 a răspuns:

Daca te pricepi foarte bine la Bio/Romana.Ramai si recupereaza la Mate. Daca nu, du-te la un profil uman. Dupa parerea mea, ai sanse mai mari la profil uman(parerea mea). Istoria e usoara la BAC'(cine invata, da), Geografie ai test grila si la Romana normal...Bafta la anul'happy