| Feri5 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a la un liceu pe profilul științe ale naturii și as vrea ca in clasa a X-a sa ma mut la mate-info din cauza informaticii, adică îmi place mult informatica și as dori sa-mi spuneti la ce se dau diferențe și dacă e util acolo având in vedere ca vreau sa fac medicina după. Țin sa menționez ca îmi place biologia și chimia dar și informatica in același timp. Și... unde ar fi cel mai fain: medicina sau info?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Informaticieni e țara plină!

| parismaan a răspuns:

Dăca vrei sa mergi la mate-info, cred ca va trebui sa dai diferente la mate ( M1) si informatică ( clasa 9 sau 10 ). Totodata, la stiinte ale naturii vei face informatică pana pe clasa 10, după nu vei mai face. Daca ar fi sa aleg intre info si med, as alege medicina.