| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a X-a şi săptămâna asta voi da teză la istorie. Profesorul a spus că s-ar putea să ne dea un eseu, pornind de la întrebarea "Ce înseamnă a trăi într-un stat totalitar?", iar eu nu am idei ce să scriu. Un mic ajutor? Mulţumesc anticipat!

1 răspuns:
| maria6 a răspuns:

Intraba-ti parintii, rudele, vecinii mai in varsta, fa o cercetare pe google despre viata din timpul totalitarismului in tara noastra, citeste lectiile de la istorie referitoare la aceasta tema...