| catalino200 a întrebat:

Sunt la SNG, scoala nationala de gaz, si am intrat la profiliul electronist in automatizari, la ce facultati pot merge? Se poate la ori ce, spun tot? drept, doctorat, detoate? sau numa stric tehnician electronist? Si apropo, cum se face media pentru facultate? Haideti raspundeti ca va dau 'prune ' (voturi)
si funda!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa iei bacul care-ti da dreptul sa dai la facultate si apoi sa iei examenul de admitere orgaizat de fiecare facultate in parte, pe profil. din cate stiu, mediile nu or sa mai conteze, ci doar examenul. asadar poti da la orice facultate daca stii suficient de bine biologia si chimia sa dai la medicina, sau romana si economie sa dai la drept etc. deci te gandesti poate chiar de acum ce ai vrea sa faci si sa inveti materia respectiva serios pe toata perioada liceului, pe langa cele de bac, ca sa fii pregatit pentru admiterea la facultate. succes!