| Fussion a întrebat:

Salut.Am o mare mare problema! Liceul la care m-am inscris are 2 corpuri mari una langa alta si inca unu la aproximativ 1 km(acesta contine atelierele dar se fac si ore normale.sunt 9 sau 10 clase). Cand am mers sa ma inscriu la liceu mi-a dat sa aleg o optiune din cele 2 care erau la acel profil(tehnician electronist si tehnician in automatizari). Mama a ales aceasta optiune la intamplare pentru ca nu i-a explicat nimeni ce inseamna mai exact aceste 2 optiuni.Acum va spun eu:Tehnician electronist e clasa A care este situata in cele 2 corpuri si tehnician in automatizari care este clasa B situata in celalalt corp. Directorul a spus ca ne repartizeaza in functie de medie(In cazul asta trebuia sa fiu in prima clasa(A).De fapt.cand am mers la scoala in clasa A mi-au spus ca trebuie sa fiu in B. M0am dus acolo.si luni si astazi dar eu vreau neaparat sa ma mut in clasa A pentru ca in corpul acesta este plin de rromi, e mizerie si foarte urat.Am vorbit si eu si mama cu directorul da nu vrea sa ma mute in clasa A doar din semestrul II.Eu vreau sa ma mut cat mai repede. Spuneti-mi va rog ce pot sa fac.cu cine sa vorbesc sa ma pot muta in Clasa A.Astept raspunsuri pana deseara pentru ca maine trebuie sa merg iar la scoala.MErsi!

3 răspunsuri:
| me1me a răspuns:

Mda. Pai ai nevoie de pile ca sa te poti muta inainte de semestru II. Eventual roaga-ti parinti sa i duca directorului " o mica atentie" si se rezolva.
Ajuta-ma cu un vot, te rog! http://econcurs.com/concurent-Sorina.html

| legendarul a răspuns:

Exact ce zice si me1me... ori astepti pana in semestrul 2 ceea ce e cam naspa...

| Fussion explică:

Mai este o optiune! Nu e rau nici daca ma mut la alt liceu.Pentru asta ce trebuie sa fac?