| Whemilly a întrebat:

Buna TPU.Sunt una dintre acei adolescenti care recent au terminat clasa a 9 si habar n-au unde sa-si continue studiile.Imi place mult sa studiez limbile straine si as vrea sa devin traducator.Am nevoie de sfaturile dvs... unde pot sa-mi continui studiile pentru a-mi atinge acest scop...Probabil intr-un liceu cu profil uman,daca stiti citeva licee bune, lasa-ti si mie denumirea in raspunsuri.(Sunt din CHISINAU!)
P.S:Am terminat scoala foarte bine =)

Răspuns Câştigător
| RiRikk a răspuns:

Clasa a 8-a, probabil. Din cate imi spui tu imi dau seama ca te-ai potrivi foarte bine la filologie. De acolo poti sa urmezi Facultatea de Litere. In legatura cu liceele bune, presupun ca ai macar o mica idee. Cu cat media este mai mare, ca atat liceul este mai bun ( nu tot timpul, totusi). In orice caz, acum presupun ca ai o brosura pe care trebuia sa o primesti de la scoala. Acolo scrie in detaliu despre licee si probe de admitere. Si nu trebuie sa iti spuna cineva care liceu este mai bun si care este mai putin bun. E viitorul tau pana la urma si presupun ca esti destul de inteligenta incat sa nu mergi la un liceu doar pentru ca e renumit. Bafta!

| Whemilly explică (pentru RiRikk):

Hm...a 9-a...

| RiRikk a răspuns (pentru Whemilly):

Greseala mea.

| Whemilly explică (pentru RiRikk):

Am terminat gimnaziul nr49 =)Multumesc pentru sfaturi=)