| Alina_8019 a întrebat:

Trebuie sa inventez un basm, imi puteti da niste idei despre ce sa scriu. cum sa incep sau despre ce sa fie vorba? " A fost odata ca niciodata. " Am nevoie de idei, dau fuuuuunda! big grin

Răspuns Câştigător
| Iiiiioana a răspuns:

Pai poti sa scrii ca era o fata si locuia cu tatal sau si era oarte saraci...
si ea facea alea, alea, alea, prin casa si s-a dus sa taie emne la padure pentru foc. si s-a impiedicat de o radacina de copac si a gasit o cheie. Fata a sters-o putin si a aparaut un pitic. Si poti sa zici ca piticul i-a zis sa mearga la cel mai inalt stejar din lumins. Si sa ingroape cheia la radacina lui.Si ca fata a facut cum a zis piticul,si cand a ingropat cheia stejarului i-au aparut ochi si gura si urechi si i-a spus ca e un print si ca are nevoie de un obiect "magic"(inventezi tu:un inel,sau o pana,sau o licoare sau ceva), si ca i-a dat fetei o pereche de cizme rosii din scorbura lui si i-a spus sa se duca in munti, si sa treaca marea serpilor(laughing ) si ca e o vrajitoare care l-a blestemat si sa faca rost de obiect. siii ca sta la ea si reuseste si printul o ia de sotie si traies fericiti pana la adanci batraneti :*:*