| georgetzop a întrebat:

Buna TPU...Trebuie sa ma inscriu la facultate si nu ma pot decide.Recomandati-mi o facultate de viitor, adica sa nu o fac degeaba, cand o termin sa imi gasesc de lucru in domeniu mersi

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Te-as sfatui sa alegi ceva bazat pe Informatica si Calculatoare. O sa devina din ce in ce mai cautat acest domeniu si desigur ca o sa fie nevoie de oameni pregatiti.

| Kassandra1408 a răspuns:

Eu am ales Facultatea de Limbi straine sectia de traducere si interpretare, engleza germana ( se preda in engleza) iar la sfarsit devii traducator autorizat in ambele limbi. Plus ca facultatea are multe legaturi in strainatate si poti obtine burse. Poti alege engleza -chineza sau limbi slave care sunt mai rare iar ca traducator castigi foarte bine. Sau poti deveni interpret.
Daca nu, Orice pe domeniul economiei are cautare ( cu exceptia facultatii de management) Intr-o era a globalizarii, limbile straine si tehnologia sunt cele mai importante. Multa bafta - sa imi trimiti te rog PM cu alegerea facuta. Eu azi m-am inscris la limbi straine iar maine la stiinte politice sectia engleza- just in case ( acolo ajung sa lucrez pentru UE, sar e prea multa istorie pentru gustul meu)

| Cornelia19 a răspuns:

Farmacia, informatica, limbile straine, dreptul, academia de politie. Astea ar fi facultatile unde ai cele mai multe posibilitati dupa.winking

Răspuns utilizator avertizat
| liveplus a răspuns:

Conteaza foarte mult sa faci ceia ce-ti place ca daca iti alegi o materie pa care nu o intelegi nu vei putea sa ai rezultate bune si nu vei face nimic.

| bulin a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce iti place... locuri de munca gasesti daca iti urmezi instinctul si esti cel mai bunwinking!