| anonim_4396 a întrebat:

Trec pe clasa a IX-a.Si sunt la filologie.
Intrebarea este: Daca sunt la filo este posibil sa am diriginta/diriginte de (romana,engleza,franceza etc) sau poate fi si de mate,fizica, chimie?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Va fi un profesor care predă la profilul respectiv, indiferent de disciplină. În general, fosta dirigintă a celor care au absolvit clasa a XII-a, revine din nou la cls. a IX-a.

1 răspuns:
| MariaMary122333 a răspuns:

Salut!
Pai., tu ce crezi ca o sa-ti lasi celalte materii in spate? Nu prea cred.
Tu pui accentul pe filologie dar asta nu inseamna ca nu faci si alte materii, intr-adevar nu va vor stresa atat de mult cu celelalte dar de facut, le faceti.