| DaNyDaNyDaNyElA a întrebat:

Uite cum sta treaba....eu am intrat la liceu la profilul filologie,am vrut la filologie bilingv dar nu am fost anuntata cand se da testul, acum sunt pe clasa a 9-a la filologie simplu si vreau sa ma transfer la bilingv engleza, am auzit ca trebuie sa dau niste "diferente", in ce consta aceste "diferente" si la ce materii se dau?

Multumesc anticipat!

Funda pentru cel mai bun raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| iulia7621 a răspuns:

Din cate stiu eu pentru a te transfera trebuie ca media de pe semestrul 1 sa fie mai mare decat cea mai mica medie de la clasa in care vrei sa te transferi.Singura materie care se face in plus la bilingv este geografia Angliei pe sem.1 si a Americii pe sem.2 asa ca la diferente dai din geografia angliei.
Nu iti face griji probabil ca o sa iti dea profa ceva de invatat si nota pe care o vei lua la diferenta o sa fie media pe semestrul 1 la materia respectiva.
big grin

| DaNyDaNyDaNyElA explică (pentru iulia7621):

Dar decat la geografie voi da diferenta? big grin
O voi da in romana sau engleza? :/
Multumesc! happy

| iulia7621 a răspuns (pentru DaNyDaNyDaNyElA):

Diferenta o sa fie in engleza si materia o sa fie predata tot in engleza.
E o materie specifica profilului de bilingv.

| DaNyDaNyDaNyElA explică (pentru iulia7621):

Multumesc mult pentru ajutor! :* big grin
Dar as dori sa-mi mai raspunzi la o intrebare... daca nu te superi:
O sa dau decat la geografie sau si la alte materii?

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Vei da din engleza.Consta intr-un examen asemanator celui ce se da pentru a intra la bilingv, oral si scris.