| Pflete a întrebat:

Buna buna, am o nelamurire, am intrat la un liceu cu profil care nu... ma atrage, vreau sa ma transfer pe al doilea semestru la un liceu cu profil filologie bilingv, am inteles ca se dau niste diferente, la ce mai exact? Vreau la bilingv engleza, presupun ca se mai da si la alt ceva infara de engleza. Media pe care o voi avea pe semestrul la care am fost inainte de transfer va fi luata in considerare intr-un fel?
Multumesc anticipat! Funda cui ma lamureste.
A, si scuze pentru categorie, nu cred ca am postat unde trebuia.

1 răspuns:
| Dollicious a răspuns:

Si eu vroiam tot la filo bilingv si am intrat la turism si alimentatie.La profil bilingv trebuie sa dai un examen la limba respectiva.de exemplu eu am dat din engleza, numai din engleza. Daca iei mai mult de 6 la acel examen l-ai luat.