| BluishAngel a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa imi povestiti cam despre ce este vorba in piesa de teatru Gaitele de Alexandru Kiritescu.Nu este pentru scoala.Am fost la teatru dar nu prea am inteles firul actiunii.Am cautat si pe net dar nu am gasit nimic.Dau funda raspunsului care ma ajuta cel mai mult big grin

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Daca ai vazut piesa si n-ai inteles actiunea inseamna ca n-ai fost suficient de atenta si nu ai un antrenament de spectator.Intr-o astfel de situatie trebuie sa citesti o cronica de spectacol si te lamuresti. Tasteaza pur si simplu pe Google "Gaitele" si obtii informatiile necesare.

| BluishAngel explică (pentru mira):

Da, ai dreptate, nu prea am "antrenament de spectator" fiindca aceasta a fost prima piesa la care am asistat big grin Dar cu siguranta nu o sa fie ultima deoarece imi place mult teatrul.Am cautat mult si bine pe internet pana am gasit niste informatii despre actiunea piesei happy Oricum, multumesc penttru raspuns.

1 răspuns: