| Lavy96 a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati si pe mine.
Imi puteti spune ce materii se fac in clasa a noua?(toate si fara prescurtari de genu T. O. I si cate si mai cate). Vreau numele intreg. Ce fel de caiete si cate imi trebuie la materiile noi, pe care nu le-am avut in clasa a 8-a?
Cartile se scot in toamna? adica pe 12? sau cand?tongue Si cate carti sunt?
Mentionez ca sunt la profilul Turism si alimentatie
Primul raspuns, care ma poate lamuri, primeste funda :X

Răspuns Câştigător
| BrunetteGirl01 a răspuns:

Si eu sunt tot la profil de turism si alimentatie. Materiile care le-m facut eu in clasa a 9 au fost: Bazele restauratiei alimentelor, alta materie era ceva legat de turim(nu mai stiu cum ii zice, doar prescuratarea care era ORAT), igiena.Astea au fost module. Restul materillor:Romana(literatura nu gramatica,dar nu se face multa romana la acest profil),engleza,franceza,istorie,biologie,matematica(dar se face foarte putina),religie,sport,chimie,fizica. Nu este greu deloc la acest profil, o sa iti placa sigur. Eu carti am primit la toate materiile(in afara de sport, clar) dar nu le prea foloseam, mai ales la module. Sper ca te-am ajutat. Nu stiu cum o sa fie la tine dar la mine asa a fost. Mult succesc la liceu!