| intrebareameacand a întrebat:

Ce credeți că împiedică implementarea unui program de educație pentru sănătate în școli?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe.
Incompetenta administrativă.
Biserica.
Lipsa unor reforme educaționale seriosare.
Părinții

| anonimg a răspuns:

Oameni capabili care să poarte o asemenea lucrare pe umerii lor. Oameni care să se vadă în viețile lor misiunea lor.
Sănătatea nu se referă doar la aspectul fizic, la părțile anatomice și fiziologice ale acestora, ci și în privința spiritualității. Căci este scris: "Un duh mâhnit usucă oasele; și o inimă veselă este un bun leac."
Așadar, trupul și sufletul sunt strâns legate între ele. Când una suferă, suferă și cealaltă. Când una este sănătoasă, sănătatea se răsfrânge și asupra celelalte.
Deci, sănătatea trebuie să fie completă.

| LisaJulie a răspuns:

Din câte știu eu! Este o ora numita educație sanitara