| Deea4Deeutza a întrebat:

Buna TPU? Vineri se afiseaza rezultatele inainte de contestatii la evaluarea nationala. Unde se afiseaza pe internet sau la scoala?

9 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Maine pana la ora 16:00 vei afla rezultatele, la scoala.
Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Anul trecut au fost postate la linkul :
http://prep-adm.cloudapp.net/DefaultI.aspx

Primele rezultate apar în 26 iunie 2015, dar se afişează DOAR la şcoli ( NU pe net )!
În general, rezultatele se afişează până la ora 12!

Oricum, "Calendarul" ( oficial al ) Evaluării Naţionale precizează că rezultatele se afişează până la ora 16, iar Contestaţiile se depun între orele 16-20; vezi linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/......a_2015.pdf

Eventual, este posibil ca rezultatele să se afişeze şi pe pagina web a şcolii respective ( dacă are aşa ceva )...

Pe net se publică listele finale, DUPĂ Contestaţii - afişarea lor se face, într-o primă etapă, pe site-urile I.S.J!

Apoi, în jur de 3-5 iulie se afişează listele finale şi pe edu.ro, la linkul :
http://admitere. edu.ro/

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Rezultatele "iniţiale"/parţiale, ÎNAINTE de Contestaţii, se pot găsi la linkul :
http://evaluare.edu.ro/DefaultI.aspx

| SimonaCristina a răspuns:

Buna,Deea! happy
Se vor afisa in primul rand la scoala, iar dupa cateva ora le vei putea gasi si pe internet.
Sa iei note mari! happy
Te pup!

| SimonaCristina a răspuns (pentru SimonaCristina):

* dupa cateva zile se vor afisa pe internet. Sorry! laughing

| Deea4Deeutza explică (pentru SimonaCristina):

Multumesc! Cam pe la ce ora se afiseaza la scoala?

| PinkPanther001 a răspuns:

Intai rezultatele vor fi afisate la scoala, iar mai apoi pe site. Ora la care sunt afisate deinde de momentul cand ajung rezultatele la scoala.La mine a durat destul de mult, toti de la celelalte scolii stiau notele iar scoala mea inca le astepta laughing

| Alexandru80 a răspuns:

Scoala happy

| Deea4Deeutza explică (pentru Alexandru80):

Multumesc! Si pe net se pun pe 1 Iulie?