| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa ma inscriu la facultatea de psihologie din timisoara si nu stiu ce contine proba de admitere..cineva care cunoaste poate sa imi spuna si mie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2016 si o sa afli.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Metodologia de admitere de la linkul oficial :
http://socio.uvt.ro/......6-2017.pdf

Toate cele bune!

| Veritas a răspuns:

Proba de admitere este un test de evaluare a competentelor lingvistice si de rationament numit si eclr. Testul nu necesita pregatire, invatarea unor subiecte. Testul este o evaluare a modului tau de a procesa informatia menit sa selecteze elevii care inteleg ce invata, nu doar memoreaza.Iti urez succes sper ca raspunsul meu merita o funda

| scufitaroz a răspuns:

Pe siteul facultatii trebuie sa fie trecute informatii despre admitere sau la secretariatul facultatii. Succes!