| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu care este modalitatea voastra de a invata cat mai repede si cat mai usor, fara sa uti!
Ce ar trebui sa fac sa pot invata mai repede?

Funda happy

Răspuns Câştigător
| JerichoIT a răspuns:

Salut,

Daca vrei sa inveti teorie, scrie pe un caiet lectia sau ce vrei sa inveti de mai multe ori. Te asigur ca dupa ce o scrii de 4x, a 5x o scrii din cap.

| anonim_4396 explică (pentru JerichoIT):

Si daca vreau sa invat formule, de exemplu formule de matematica sau fizica etc, se aplica acceasi regula?

| JerichoIT a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei doar sa le inveti mot-a-mot poti aplica aceeasi regula. Dar daca vrei sa le folosesti in rezolvarea problemelor de matematica sau fizica nu prea mai merge...

5 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Invat lectia,dupa ce am cat de cat habar de ceea ce am citit,spun tot ce stiu cu voce tare.E simplu si interesant, caci asa, cand nu mai sti un raspuns mai tragi putin cu ochiul la cartewinking, si te ambitionezi mai mult sa inveti, practic faci un test de memorie cu tine insuti.

| Nenciu_Ioana_Narcisa_1972 a răspuns:

Pai eu invat mult mult pana mi-am umplut creierul, apoi rog pe cineva sa imi puna intrebari despre lectia respectiva! happy funda?

| Divamoderna435 a răspuns:

Eu ca sa invat mai repede mananc o bucatica de ciocolata amaruie inainte si dupa ma duc intr-o camera linistita si invat. POti te rog sa-mi raspunzi si tu la ultima mea intrebare? Dau funda!