| Chronicles a întrebat:

Care este modalitatea voastră de a învăţa lecţiile?

7 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Le citesc de mai multe ori si la un moment dat le retin. Depinde si de cat de concentrata sunt sau daca-mi place subiectul, pentru ca daca-mi place subiectul retin mai repede.

| Ashadow a răspuns:

Dimineata in pat : ma tarasc pana la rucsac, iau caietul, ma intorc in pat si incep: citesc 2 cuvinte adorm juma de ora si tot asa

Răspuns utilizator avertizat
| deny2002 a răspuns:

De a repeta, repeta si tot de a repeta dar cu pauze(de mancat, joaca, intrat pe calcu, uitat la TV etc.)Dar dupa eu mai repet pana-mi intra in cap.Ca fara invataura in viata nu poti face nimic.Pe mine ma ajuta chiar si mama ma asculta. Daca-ti dai interesul ai-sa inveti lectia tot cat de lunga o filaughing

| diditza23 a răspuns:

Incerc sa nu ma aglomerez si sa imi las timp pentru invatat.plus imi fac schite si desenebig grin asa imi aduc mai bine aminte desenele, astfel si lectia big grin

| Clllaudiaa a răspuns:

Eu citesc inainte sa ma culc lectia decateva ori iar dmineata cand ma trezesc ma repet si am invatat lectiabig grin