| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb cum e prima zi de universitate? Ma refer că universitate are mai multe facultăți, cum îți găsești "clasa" si cum se fac orele?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand probabil ca deja stii la ce facultate esti si nu cred ca mai e cazul sa o cauti prin toata universitatea.

In prima zi te duci la cursul festiv de deschidere a anului universitar de la facultatea ta, vezi in ce grupa esti repartizat, iti vezi orarul si pe urma ii dai bataie.
In functie de ce scrie pe orar te duci la cursuri odata cu tot anul si la laboratoare cu grupa ta. Pe orar o sa scrie si sala in care trebuie sa le faci

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista un avizier unde sunt afisate toate informatiile de care ai nevoie chiar atunci la inceput. Pe urma se stabileste orarul dupa care se tin cursurile la fiecare materie si sala sau aula unde se desfasoara fiecare curs a fiecarei materii studiate. Succes la invatatura. big grin