| schlau a întrebat:

Pot participa la cursurile unei facultati chiar daca nu sunt student al acelei facultati? Spre exemplu, sunt in clasa a 12 a si vreau sa merg odata la facultatea de medicina sa vad cam cum sunt orele pe acolo.Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cursurile facultatii sunt deschise, deci poti asista la ele. Adesea la cursurile de la facultati interesante (filosofie, literatura, psihologie) sunt frecventate si de alte persoane. Eu cand eram studenta, ma duceam adesea, mai ales la cursuri de literatura si filosofie (desi eu am facut facultatea de medicina) pentru cultura mea generala

| schlau explică (pentru Brigaela):

Cand spui literatura, te referi la facultatea de litere, nu-i asa?

| Brigaela a răspuns (pentru schlau):

Da, multumesc de corectura.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te duci, eventual la anul I cand profesorii oricum nu cunosc studentii si sunt mai pline amfiteatrele

| OnuOnulică a răspuns:

Da, poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vor fi probleme happy Du-te sa vezi cum este.

| lizucalisuca a răspuns:

Daca mergi doar la cursuri, unde sunt sute de studenti, crede-ma ca nu iti va spune nimeni nimic, nu cunoaste nimeni toti studentii, poti merge linistit.