| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb cum vi se pare facultatea de științe economice este profitabil sa fii contabil? Eu urmez liceul de științe economice sunt clasa a 12 a si aș vrea sa urmez si facultatea de științe economice

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă lucrezi ca bugetar, cam subţire profit dar dacă lucrezi ca privat şi faci contrabilitatea unor firme atunci da, vorbim şi de profit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Este destul de greu să găsești ceva in domeniu daca nu ai pe cineva care sa te integreze în sistem. Cat despre bani... Sunt, dar nu de la început. Lucrul la birou e destul de obositor, zi de zi.