| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu o lista cu carti mai contemporane, mai ales serii de autori straini care v-au captivat cu adevarat.

6 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Jack London, Stephen King, Dean R. Koontz, John Saul, Sven Hassel, Brandon Sanderson. Toți aceștia au scris nenumărate cărți captivante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. "Secretul" 2. "Cartea gesturilor" de Peter Collet 3. "Terapia prin râs" de Lenny Ravich 4. "Calea către Hristos" de Ellen White 5. "Lumea noastră, încotro?" de Alejandro Bullon 6. "Chemarea străbunilor" de Jack London

| Osneros a răspuns:

Abercrombie - "Prima Lege"
Gene Wolfe - "Cartea Soarelui Nou"
Kahneman - "Gândire rapidă, gândire lentă"

Și unul nu tocmai contemporan, Herbert - "Dune".

Plus ce ți-a recomandat colegul mastadont.

| Andreeauta a răspuns:

Pacienta tacuta
Secretul Helenei
Ce a lasat in urma ei
Un bilet la Paris
Oamenii fericiti citesc si beau cafea(si continuarea)
Povestea mea (M Obama

| lussa a răspuns:

Seriile lui Dan Brown, ale lui Phillip Vandenberg, ale Cassandrei Clare.
Contemporan nu are grad de comparatie. Nu poate fi mai contemporan, ci doar contemporan.

| inaaaa a răspuns:

-Pacienta tacuta
-Lantul
-Fetița din scrisoare
-10 negri mititei
-Refugiații
-Majoretele
-Asta e povestea noastra
-Baiatul de pe pod
-Cuplul din vecini
-Femeia din cabina 10
-Micul lord
-Refugiul de la Stillhouse Lake si continuarea (Coșmarul de la Killman Creek)
Sper ca te-am ajutat!