| Ciubotaru_Daria_1971 a întrebat:

Vreau si eu sa fac niste cursuri la limba franceza si nu prea găsesc cluburi care sa mi se para Ok. Am găsit un singur loc, in care ai 40 de ore timp de 2 luni jumate si costa 6 milioane,acesta mi se pare bun. Voiam sa vad daca stie cineva un loc unde as putea merge sa invat limba franceza, dar sa nu fie un Preț foarte mare happy

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai du-te la acela daca ti se pare bun plus ca e mult mai bine si eficient sa faci ore cu profesorii fata in fata decat singur acasa.Eu deat exemplu, invat de pe o carte ''Franceza fara profesor'' cu CD audio anexat si ma ajuta cat de cat.dar mult mai bine este sa faci la un club sau centru de limbi straine.Eu cred ca ar trebui sa il alegi pe acela plus ca daca nu ma insel poti plati si in rate.La majoritatea centrelor astea cam asa e pretul intre 4, 5 mil si 6 mil.happy Cel putin in orasul meu.
Succes.

| KodrutZ a răspuns:

Online?

| RAY a răspuns:

Eu asa invat o limba ma intereseaza cuvintele populare alea care acopera 80% din ce vorbeste un nativ adica vreo 2000 de cuvinte
https://en.wiktionary.org/wiki/Wiktionary:French_frequency_lists/1-2000

te duci la google translate si traduci fiecare cuvant si il pronunti
asa pe rand
da stai trebuie sa conjungi verbele
http://verbe.ro/verbe_franceza.php
vezi filme in franceza dar repeti scenele pe rand nu te uiti aiurea si gata repeti si inveti asa isi intra in cap propoziti
o limba nu se invata se cunoaste, limba aia trebuie sa o scimbi in limba 1, conversati, navigare, citire, scriere etc tot ce faci in romana faci in franceza, te asigur ca in 6 luni vei putea conversa asa strict zilnic
un curs nu te prea te ajuta ca folosesc metoda primitiva gramatica creierul se va alerta si te vei plictisi e prin metoda mea cand asculti muzica, gandesti in limba aia, isi faci prieteni, citesti creierul tau devine nativ in franceza, faci cum vrei tu