| Adryyyy77 a întrebat:

Buna! Trec anul acesta in clasa a 8-a si la anul as vrea sa intru la liceul Nicolae Tonitza din Bucuresti. Vreau sa fac pregatire pentru probele de admitere, de preferat, cu profesori care predau in acel liceu. Aveti niste recomandari? Si pe langa asta as vrea sa imi spuneti ce lucruri ar trebui sa stiu inainte de a da examenul. Sfaturi, etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigurul sfat pe care ți-l pot da e ca dacă înveți materia data pentru examen și faci modelele de teste vei trece fără nicio problema. Nu e neapărat sa faci pregătire cu profesorii care predau la acel liceu, nu o sa difere rezultatul la evaluare dacă faci cu un profesor oarecare. Asta o sa te ajute decât dacă vrei pile sau ceva asemănător.

| CassiusAlexander a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești pe lângă. Liceul Tonitza e liceu vocațional de arte. De aia întreabă. Nu se referă la evaluare națională.

| Fabianaa a răspuns (pentru CassiusAlexander):

Mersi ca mi-ai zis.