| MichelMicheline1999 a întrebat:

Trec in clasa a 9-a la profilul mate-info. Vreau sa va intreb ce rechizite imi trebuie, cate caiete, ce fel (A5 sau studentesti).

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei stundentesti. Dupa parerea mea, mai bine astepti pana incepe scoala si iti spun profesorii exact ce caiete iti trebuie si cate la fiecare materie.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Iti trebuie :
- pentru mate 4 caiete studentesti mate
- pentru romana 1 caiet studentesc dictando
- pentru info 4 caiete studentesti mate
- pentru engleza 1 caiet studentesc dictando
- pentru franceza 2 caiete studentesti dictando
- pentru fizica 3 caiete studentesti mate
- pentru chimie 2 caiete studentesti mate
- pentru biologie 2 caiete studentesti dictando
- pentru geografie 2 caiete studentesti dictando
- pentru istorie 1 caiet studentesc dictando
- pentru muzica 1 caiet special de muzica
- pentru desen bloc A3
- pentru religie caiet mic dictando
- pentru logica 1 caiet mare dictando
+ 1 caiet de mate in plus daca lucrezi suplimentar sau ceva
+ acuarele / pensule si ce mai vrei pentru desen
+ o cutie de pixuri albastre
+ cateva creioane normale
+ un pachet de coli A4 si vreo doua dosare si folii daca ai referate
+ penar daca vrei
Cam atat. Sper ca am ajutat. Succes in noul an scolar!

| Eastwood a răspuns:

La cele de baza studentesti : Matematica, informatica, romana, chimie, fizica, geografie! Restul materiilor caiete mici!

| Tinna666 a răspuns:

Parerea mea este sa nu iti cumperi inca caiete pentru ca fiecare profesor are pretentiile lui asa ca mai bine astepti pana incepe scoala si iti vor spune.eu de exemplu la romana, mate, fizica si info schiam pe studentesti si la restul scriam pe caiete mici happy

| Tinna666 a răspuns:

Iti poti cumpara niste pixuri colorate(pe noi ne mai punea la fizica sau mate sa trasam anumite linii cu alta culoare), un pix rosu, un liniar, un creion, o radiera si pixuri albastre sau stilou...sau ambele laughing