| Bianca1997 a întrebat:

Buna tuturor.As vrea sa va adresez o intrebare. Vreau raspunsuri sigure si serioase.La ce liceu trebuie sa merg de exemplu daca vreau sa ma fac designer vestimentar?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Orice liceu pentru ca nu conteaza asta la facultate si oricum banuiesc ca esti a8-a, deci optiunea ta se mai poate schimba in cei 4 ani de liceu.

3 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Asa cum ti-a raspuns si Eliana, trebuie sa faci un liceu in care sa iti perfectionezi desenul.Deoarece in toate liceele noastre NU se face desen, cu exceptia celor de arte plastice sau arhitectura (la Liceul de Arte Plastice "N. Tonitza" BUCURESTI se face si desen si design), iti ramin doua posibilitati:ori un liceu de arte plastice (care poate prezenta dezavantajele lui), ori meditatii cu profesor de desen/design in particular(formula preferabila-zic eu din experienta proprie)

Elianna
| Elianna a răspuns:

La un liceu de arte. Apoi se face facultatea de design.

| pisioi a răspuns:

La liceu.de arte plasticewinking