| Ionela_5966 a întrebat:

Buna tuturor!

Luni am examen la Romana si am emotii uriase!
Ce ma fac!

Ce trebuie sa mai invat pe langa subordonate si opere?

Cum explic un titlu ( am observat in cartea de evaluare ca scrie sa explic titlul) dar descrierea literara?

Fundita si vot!

Bafta la toti!
App de unde sunteti? Poate ne intalnim pe la examen.hee hee

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Si eu am luni examen crying.Eu sunt din Bucuresti.Tu?

| Ramonaaaa a răspuns:

@radustefan23 un date ceva dupa examen smug? Bafta oricum!

| mistikk a răspuns:

Nu o sa fie greuwinking daca sti sa demonstrezi ca un text apartine genului liric, epic, dramatic atunci e foarte bine
si sa mai repeti semnele de punctuatie rolul lor se da asa cevawinking

| Ionela_5966 explică:

Esti departe oricum!
Nu cred ca ai auzit de orasul meu!

| EpicWIN a răspuns:

Sa ai cat mai putine emotii! neaparat!, sa te concentrezi mai mult la invatatul de acasa, Nu invata pe ultima suta de metrii. Indicat ar fi sa ai o lista cu tot ce trebuie invatat.

PS: @Ramona : Si eu sunt din bucuresti. ne intalnim undeva dupa examen? laughing

| EpicWIN a răspuns:

@ Ramona : PM si vorbim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Îţi doresc baftă şi succes! Uite un mic ajutor la română, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/