| Andrellicious a întrebat:

Buna tuturor.Sunt in clasa a 12a, pe profil uman si nu stiu la ce facultate sa dau mai departe.Am cateva optiuni dar inca nu sunt foarte hotarata.In top am facultatea de drept urmata de academia de politie.Ma mai gandisem si la jurnalism si la limbi straine.Cei din jur mi-au zis ca ma vad la drept si la academie,iar din ce imi povestea mama de drept, mi-ar placea la notariat.Nu am pe nimeni din familie in domeniu si nu prea stiu unde sa merg sa ma instiinteze mai detaliat despre tot ce inseamna facultatea de drept.Am inteles ca se da examen la romana si economie la admitere.Romana imi place mult insa economia ma cam sperie, recunosc.Anul trecut nu am facut aproape deloc in liceu dar, daca m-as hotari sa dau la drept, as face pregatire.Mi-e frica de economie pentru ca eu am cam fugit de cifre si calcule si de cand ma stiu nu mi-au placut problemele la matematica.Insa dispusa sa trag din greu, sunt.Acum nu stiu unde sa merg sa ma mai interesez, si sa-mi dau seama daca cu adevarat la drept vreau.Pe net parerile sunt impartite si as prefera sa discut personal cu cineva care deja profeseaza.Este cineva printre voi la drept sa ma ajute cu o parere, un sfat? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| defapteunuexist a răspuns:

Jurnalism si limbi straine, ceva frumos si sigur dar nu conteaza ce spunem noi, decizia este a ta!