| andrei_8638 a întrebat:

sunt lasa a 8 si aproape am terminat anul.Ma sperie foarte mult examenele si nu stiu ce sa fac. Mi-e foarte frica ca la mate o sa i-au nota mica.La romana ma descurc foarte bine dar la mate am cele mai mici note.Am media in clasa a 8-a 9, 77. mi-ar placea sa i-au la mate 8 si la romana 9 da nu cred ca i-au.Si apropo de liceu nici cu asta nu stiu ce sa fac.Imi place foarte mult informatica dar matematica ma incurca.La ce profil sa ma duc? vreau in Bucuresti.Astept cat mai multe raspunsuri. dau funda cui raspunde cel mai bine.si nu ma luati cu nu trebuie sa te sperii ca nu ma incurajati deloc.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Oricât de bun ar fi un elev, tot are emoţii, deci e normal. Încearcă să lucrezi foarte mult suplimentar şi să scrii opinii şi argumentări cât încape. Dacă eşti pregătit şi ştii că ai muncit cu fiecare ocazie, nu ai de ce să îţi faci probleme.
Iar în legătură cu liceul, încearcă mate-info intensiv informatică.
Mult succes pentru iunie!

5 răspunsuri:
| SomethingNew a răspuns:

Si mie mi.e frica la mate I don't want to see. Am media ca a ta. Eu vreau la Cosbuc pentru ca stiu foarte bine engleza si romana. se fac si ore de tic big grin daca te ajutathinking Eu ar trebui sa iau peste 8.50 ca sa intru acolo. dar sfat: sa nu te duci la Vianu. se fac 8 ore de mate I don't want to see

| Tequila_8652 a răspuns:

Salut, am aceleasi probleme ca ale tale, am media asemanatoare, dar urasc matematica si imi place informatica iar romana la fel. Adauga-ma pe mess, poate putem vorbi, andreitm4@yahoo.com

| andrei_8638 explică:

Asa si cate ore se fac de mate la intensiv informatica?

| andrei_8638 explică:

Ray da cate ore de mate se fac?

| andrei_8638 explică:

Ray da cate ore de mate se fac la info intensiv