| bvampeires a întrebat:

unde as putea gasi poze cu Bucurestiul din evul mediu?(adica din 1601 pana in 1821), trebuie sa fac niste desene cu el, dar nu stiu cum arata.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poze in evul mediu? Cauti degeaba ca nu o sa gasesti, fotografia a aparut in 1839. Din evul mediu poti gasi gravuri, picturi, desene sau harti. Numai bine!

| bvampeires explică (pentru Ioandelasal):

Si astea ar fi fost de folos... Ma rog, profa mi-a dat 9 si nu mi-a spus ce n-a fost in regula. Multumesc oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut poze de minim 10mega pixeli cu imepriul dac

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cauta la biblioteca, carti cu Bucurestiul in 1601-1821. Ceri si tu acolo si trebuie sa aiba si ceva poze dupa care sa te inspiri. Pe net nu gasesti poze din asemenea perioade.