| hienaaa a întrebat:

Buna!
Unde pot cãuta sã vãd dacã pot preda o anumitã disciplinã de învãtãmânt cu specializarea mea? Existã un nomenclator, etc?
Am specializarea comunicare si relatii publice si mã intereseazã ce as putea preda (oare as putea istorie fiind o specializare tot umanistã sau ceva din specializãrile umaniste? )
Multumesc anticipat! Dau funda pentru rãspunsul care mã lãmureste big grin

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vezi aici (dar ar fi predilect română nu istorie):

https://www.google.com/......https?/url

| hienaaa explică (pentru sierra1):

Multumesc frumos

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intereseaza-te la centrul /inspectoratul judetean de invatamant!
Ei cunosc cel mai bine necesitatile si posibilitatile din judetul tau.

| hienaaa explică (pentru Bula):

Bine, multumesc

| hienaaa explică:

Multumesc stiu asta dar pe mine mã atrage meseria de profesor de aceea am fãcut si modulul psihopedagogic (mai important pentru mine e sã fac ceea ce imi place, banii vor veni si ei cu timpul )?