| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Urmează să mă decazez din căminul universitar în care am locuit în ultimele luni. A fost primul an în care am stat in cămin. Nu știu exact ce proceduri se urmează, da as vrea, daca știți, sa mă lămuriți despre felul în care se desfășoară procesul de decazare. Momentan, administratorul este in concediu, așa că îl voi putea întreba despre acest aspect abia peste vreo săptămână. Menționez că este vorba despre unul din căminele Universității din București.
Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil depui o cerere cam ca asta

https://www.google.com/......https?/url

și apoi predai locul de cazare și bunurile primite conform P procesului verbal de primire (ai?)

| Cami2003 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc!
Eu am câteva examene programate fix in săptămâna în care as vrea sa mă decazez și aș vrea să merg cu doua sau trei zile înainte de expirarea contractului de închiriere, ca sa nu mă aglomerez cu toate. Nu a apărut niciun calendar pentru decazari, deși, atunci când m-am cazat, a fost publicata o metodologie. Am contract până pe 30 iunie. Deci, mai e ceva timp.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand se apropie perioada de decazare se pun afise la avizier sau pe usa intrarii in camin, cu toate detaliile necesare.Nu aveti un reprezentant al studentilor pe care sa il intrebi orice doresti? Sau un sef de camin? Pe acestia ii poti cauta sa te ajute cu raspunsuri atunci cand administratorul nu e disponibil.

| Cami2003 explică (pentru dullcat):

Sinceră să fiu, nu știu cine este persoana respectiva, deși avem un grup al căminului, nu s-au menționat niciodată acolo cine este responsabilul. Dar, o sa întreb.
Mulțumesc!