| Alinaaa17 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma si pe mine cu ceva. am o tema :d Realizati un eseu in care sa evidentiazi lumile fantastice a celor 2 basme "Tinerete fara batranete" de Petre Ispirescu si Vladimir Colin facand o comparatie intre caracterul popular respectiv cult al operelor. Pleasee. Dau fuuunda. Multumesc din suflet!

1 răspuns:
| ketamine94 a răspuns:

Am o tema asemanatoare...La primul mi-a fost usor. la al doilea, cel scris de Colin, nimic... >.