| 288474 a întrebat:

" Tinerete fara batranete si viata fara de moarte " : basm cult sau basm popular?

Răspuns Câştigător
| iuddavali a răspuns:

Pe http://www.ecursuri.ro/......ferate.php zice ca e basm popular

13 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Basmul "Tinerete fara batranete si viata fara de moarte" se incadreaza in genul epic, iar ca specie literara este un basm popular cules si publicat de Petre Ispirescu."

| adriangabor92 a răspuns:

Basm popular

| aaaa12345 a răspuns:

Basm popular

| baru a răspuns:

Salut. La noi este basm popular.In schimb, calugarii saolini, lucreaza de multi ani, pentru viata vesnica. Pa

| BYBY a răspuns:

Basm populaR

| 288474 explică:

Va multumesc !

| CalipsoGirl a răspuns:

Basm popular straight face

| danadyana a răspuns:

Basm popularwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basm popular.

| LoLo_9163 a răspuns:

Basm popular cred

| iulia1 a răspuns:

Basm popular...

| jall a răspuns:

Nu stiu cred ca popular

| RaduMartin a răspuns:

Basm cult