| anonim_4396 a întrebat:

Va rog dati-mi si mie idei ce as putea sa fac.
Am de facut la biologie(zoologie) pana maine 18-martie un proiect cu un animalut creat din orice. Va rog dati-mi idei dar repede.

Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Poti face orice animal dragut din hartie -origami, sau sculpta intr-o leguma(cartof de exemplu) un animal, poti face din tuburile de la servetele de hartie(sau cilindre de carton, o girafa, dintr-o parte de cilindru faci corpul din altul gatul altele 4 picioarele, altul gatul si unul caruia ii adaugi o hartie ca alungire capul-cu botul-hartia se alungeste spre varf-bot, poti prinde cu ata fiecare bucata a corpului animalului, toate atele de doua bete puse in cruce si deja ai marioneta ta happy
Poti face din plastelina(lut, fimo, marsmallow, pasta de zahar) un animal -cauta pe google in romana animalute de marsmallow si sigur vei gasi cateva cu explicatii si poze ale etapelor.

3 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Incearca sa faci un peste din hartie, apoi sa il pictezi in culori cat mai frumoase, in pata picturala, dar nu in 10 culori, de exemplu incearca sa faci un peste cu o coada lunga, vaporoasa pictat in tonuri si nuante de galben si portocaliu, incearca sa ii faci un fel de coada si pe cap, de asemenea vaporoasa.

| deenisa1000 a răspuns:

Fa din cibrie dar mare grija cu lipiici dala lant ca apa ok nota buna fundawinking_