| Eduard168 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu ceva. Care este diferenta dintre companiile de avioane low-cost sau private? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate companiile de aviatie low-cost sunt companii de aviatie private dar nu toate companiile de aviatie private sunt si low-cost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Companiile low cost sunt cele care iti ofera posibilitatea sa iei strict serviciul cel mai de baza adic zborul iar pentru orice alt serviciu sa platesti.

Avionul privat e cel pe care il are nenea Tiriac si in care se urca cand vrea muschiul lui.

Cred ca tu ai vrut sa intrebi altceva totusi

| Bizon95 a răspuns:

Faci o confuzie serioasa, nu stiu cum se numesc avioanele PERSONALE, dar diferenta dintre low-cost si restul nu este cuvantul "private", pentru ca TOATE COMPANIILE AERIENE SUNT PRIVATE, ci sunt companiile detinute de stat, care se aplica NUMAI in tarile comuiste, in rest NU AUZIT NICIODATA DE O COMPANIE AERIANA CARE SA *NU* FIE PRIVATA!

| NYØ2002 a răspuns:

Avioanul privat este avionul personal adica poti pleca cu el oricand vrei si celalat e ala normal pe care il stii tu