| HugeHulk a întrebat:

Exista vreo diferenta intre locurile din avioanele low-cost si cele de linie? Am zburat cu Ryanair acum cateva zile si cu toate ca de data aia m-au "iertat", mi-au zis ca e nevoie sa imi cumpar 2 locuri daca mai merg cu ei. E adevarat ca locurile erau foarte mici, eu sunt cu totul de mare, tipul de langa mine era inghesuit rau de tot. Ma gandeam insa ca poate la companiile de linie, locurile sunt ceva mai mari sau poate distanta dintre scaune e mai mare un pic? Aveti idee?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista si ceva diferente de scaune. dar de obicei in ceea ce priveste spatiul la genuchi si nu la latimea acestora pentru ca la low cost baga mai multe randuri de scaune in avion

| HugeHulk explică (pentru suntserios):

Am inteles. Speram sa bage si mai multe scaune pe un rand, nu doar mai multe randuri laughing

| suntserios a răspuns (pentru HugeHulk):

Eu am citit despre cazuri si pe la companii de linie de treaba asta cu doua bilete daca esti corpolent, ca sa nu zic foarte gras

| HugeHulk explică (pentru suntserios):

Eu nu-s obez care merge in carut cu rotile, sunt culturist, particip in competitii de powerlifting.

| mihai69 a răspuns:

Da, e o idee mai bine. Dar nu mult. Contează și tipul de aeronavă.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Diferenta intre scaune nu e. Doar ca ai televizor, mancare mai buna, bautura mai buna.