| abcd13566 a întrebat:

Voi cand va apucati de invatat pentru Bac? Cum invatati la romana si istorie?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am bacul in 2017.De invatat serios ma apuc in vara probabil, din august anul asta incepand.happy
Eu am la istorie si la geografie niste ghiduri de invatare pentru bac cu toate lectiile din programa pentru bac si mai am si culegeri de teste, variante tot pentru bac, dar numai la Istorie si Geografie.
Mai ramane sa im iau la Limba romana culegerea''Eseul'' de la editura Art cu tot ce iti trebuie pentru subiectul de la literatura.
Si sa ma apuc sa invat.dar parca vad ca imi vine lenea si mai aman, in august zic lasa in septembrie si tot asa. Sper sa nu.

Dar tu cand te apuci?

Succes maxim.

| Rakanishuu a răspuns:

Eu sunt abia intr-a9a, la filologie, iar profesorii deja au inceput sa lucreze cu noi exercitii propuse pentru bac. Mai usoare, ce-i drept, dar au pretentia ca materia de bac sa o invatam din timp.
La istorie am observat ca invat foarte bine din testele de evaluare. La romana lucrez multe compuneri care ni se cer in teme, ca n-am ce sa ma fac. laughing M-au ajutat, totusi, sa invat sa scriu mai repede si sa folosesc termeni academici. laughing