| skrcsbfts a întrebat:

Buna! Voua vi s-a parut mai usor examenul de evaluare nationala decat simularea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Simularea este foarte usoara, fiidnca are menirea doar sa-ti arate ce ar trebui sa faci la examenul de evaluare nationala, dar examenul oficial este unul greu si real, unde nu ti se mai iarta mazgalelile sau stersaturile asa cum a fost la simulare, putand sa pierzi puncte serioase sau chair sa iei note foarte mici, ori putand sa fii descalificat, daca faci semne pe foaia de examen.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| LordCristobal a răspuns:

Eu am dat evaluarea nationala in 2014 si da pot sa iti spun ca mi s-a parut mai usoara decat simularea.
Tin minte ca atunci la simulare la mate am luati sub cinci dar la examenul din vara am luat toti note decente la mate.

| LordCristobal a răspuns:

Si sa nu bagi in seama aberatiile Violeta.
Dintodeauna simularea atat la evaluarea nationala cat si bac a fost mult mai grea decat examenul propriu zis din vara.
Dar na, Violeta vorbeste mult si prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai țin minte din clasa a 8a este că au avut ambele același grad de dificultate.