| OnaOnna a întrebat:

Sunt in clasa a opta si am auzit de la multi oameni ca "simularea este mai usoara decat examenul", si voiam sa stiu daca este adevarat.
Ieri am dat simularea la matematica si mi s-a parut foarte greu la ultimul subiect.

Deci este sau nu examenul mai usor decat simularea?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este adevărat : în general, la Simulare este mai UŞOR decât la Evaluarea Naţională!

Oricum, mai ai la dispoziţie 4 luni să mai înveţi happy

Toate cele bune.

| piticelm a răspuns:

Simularea va fi mereu mai grea fata de examenul in sine, pentru ca asta te va ambitiona sa inveti.

| marcar a răspuns:

Buna.Eu am terminat clasa a 8-a anul trecut. Si noi am primit la simulari subiecte mai grele decat la examen, mai ales la matematica.Depinde insa si ce-ti cade.Dar da, sunt mai grele simularile decat examenele.

| ℓยкค a răspuns:

Non...întotdeauna simularea va fi mai dificilă decât examenul propriu-zis.