| MaeRiAh a întrebat:

Buna vreau ajutor ...pr 2 funde una pe intrebarea asta si una pe inca o intrebare care o sa o pun si o sa iti tr un mesaj cu intrebare si o sa poti raspunde ori ce pentru ca o sa pr fundita. Traduceti in franceza acest text: Buna ziua, ma numesc X, am X ani. Eu locuiesc cu parinti si cu sora mea.Numele mamei mele este Xsi are X ani, al tatalui este X si are X ani iar pe sora mea o cheama Xsi are X ani.Am o pisica pe nume X.Imi place sa fac sport in special sa joc basket si volei, sa stau cu prietenii, sa ascult muzica sa cant, sa ma uit la anime si sa cant la pian

Răspuns Câştigător
| roZatoare a răspuns:

Bonjour, je m' apelle X, j' ai X ans. J' habite avec mes parents etn ma soeur. Mon mama s' appele X et elle a X ans. Mon papa s' apelle X et il a X ans. J'ai une chat, elle s' apelle X. J'aime faire du sport, particulerement basket-ball et volley-ball, sortir avec mes amis( a iesi cu prieteni), ecouter de la musique, chanter, regarde des dessins animes et jouer du piano.

Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Da ce crezi ca noi iti facem o tema ca asta? Numai fi asa de lenesa ca sa nu poti scrie nici atat in Google:dictionar roman-francez! Asta ar trebui sa stii ca ar fi trebuit sa inveti cand ti l-au predat profesorii nu sa pui tema pe TPU! Lasa calculatorul si pune mana pe carte!

| Gagicaru a răspuns:

Bonjour, mon nom est X, on a X années. Je vis avec les parents et la soeur de ma mère est mea.Numele XSi a X années, le père est X est X années et ma sœur que son nom est X ani.Am une xsi chat nommé X. J'aime faire du sport en particulier le basket-ball et volley-ball, de rester avec des amis, écouter de la musique pour chanter, regarder des dessins animés et jouer du piano