| alice_2151 a întrebat:

Vreau și eu să aflu mai multe despre examenul Cambridge... Tot ce e de știut!

2 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Se dau 5 probe: reading, writing, use of english, listening, speaking
trebuie ca media finala sa fie peste 60 puncte (adica cel putin C)
La ultima proba, speaking, ai un partener pe care il stii de dinainte cu care conversezi. Puteti sa va intalniti inainte sa exersati, insa subiectele le veti afla in momentul examenului.
In general sunt 2 supraveghetori.
Daca mai doresti informatii poti sa imi trimiti un mesaj privat. Si eu planuiesc sa sustin examenul anul viitorwinking

| MariaSimo a răspuns:

Depinde la care examen te referi. FCE? CAE?
Ce anume vrei sa stii? La ce te ajuta? Sau in ce consta?