| Danyela24 a întrebat:

Vreau sa aflu mai multe despre admiterea la Facultatea de Limbi Straine din Bucuresti.Sa zicem ca vreau sa ma pregatesc pentru sectia Traducere si Interpretare si aleg limbile engleza-italiana.Din ce voi da examenul? Pentru ca am auzit o gramada de lucruri contradictorii si as vrea sa ma lamuresc.
Also, nu sunt lamurita cu Studiile Americane..Am inteles ca se studiaza si o alta limba pe care ti-o alegi... Poate sa imi spuna cineva mai multe?

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Eu din cate stiu de la o cunostinta care vrea sa dea acolo, dai admitere la prima limba( in cazul tau engleza) din traduceri efectiv si romana-engleza si engleza-romana. Italiana e considerat c-o iei de la 0.
Eu iti recomand totusi sa-ti iei o limba mai rara daca tot ai oportunitatea asta. Inveti cam degeaba italiana, nu e prea cautata si e foarte usor de invatat.