| Elenatm16 a întrebat:

Bună! Vreau sa depun contestație la evaluarea națională online! Știu că am nevoie de scanarea buletinului al meu și al părintelui,dar nu am buletinul mamei, ce fac? Se poate cu o copie după certificatul de naștere? E urgent

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Folosesti buletinul tatalui, sau pasaportul unui dintre parinti, fiindca certificatul de nastere nu are poza si nu poate fii folosit.

| Frank51 a răspuns:

Azi până la 12 erau contestațiile, noroc bun

| blackann a răspuns:

Ce raspuns idiot a dat violetta iar.
daca nu a mentionat decat de mama, poate chiar nu era cazul sa-l implici pe tata.
creier de gaina.

| bunaziuaoameni00 a răspuns:

Omule, contestatiile trebuiau depuse pana la ora 12!
Acum nu cred ca mai poti face nimic sincer iti zic.
Oricum daca sa zicem ca depuneai contestatie, si ti ar fi marit cu 20, 30, 40 hai 50 de sutimi, nu cred ca te ar ajuta atat de mult.
Bine, acum daca stii 100% ca ai facut corect, probabil iti mai dadeau puncte, dar daca nu esti sigur/a atunci nu ar trebui sa risti, eu de exemplu nu am depus contestatii, si am luat foarte putin, fata de cat ma asteptam, si am zis aia e, pana la urma tot ajung la un liceu teoretic, profil real asa ca nu are rost sa ma mai complic.

ca sa iti raspund la intrebare, era okay doar buletinul unui parinte.
desigur ca informatiile astea le puteai afla de la dieiginte.