| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa intru la un liceu dintr-un alt judet! Ce trebuie sa fac? Unde trebuie sa completez fișa cu opțiuni? Va rog sa-mi dați raspunsuri actualizate, din anul acesta!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu ți-ar fi mai ușor la tine în oraș?
Referitor la înscriere, dacă nu poți merge personal, ar trebui să existe pe pagina lor un formular de completat.

| PaulaAndrada a răspuns:

Fisa cu opțiuni trebuie completata în județul în care vrei sa mergi, într-un anumit centru(de obicei liceu). Locația exacta și restul detaliilor apar în brosura, pe care o găsești în format electronic pe site ul inspectoratului județului respectiv, la categoria admitere.
În orice caz, poți și sfatul secretarei/directorului, care sigur știu cum se procedează
P. S. Nu știu în ce județ vrei sa mergi, dar în cazul în care optezi pentru Cluj, completarea fiselor se face la Nicolae Bălcescu