| Idontknowwhoiam a întrebat:

Bună. Vreau sa ma înscriu la bac pentru sesiunea de toamna. Eu am terminat liceul anul trecut însă am dat proba doar la limba romana. Problema este ca am pierdut foaia cu codul și nu știu dacă am promovat proba sau nu. Cum trebuie sa procedez? Sa ma înscriu iar si la limba romana?

1 răspuns:
| and0ra a răspuns:

Pai daca esti caz special in scoala ta sau macar la profilul tau cu candidat doar cu o proba din 3, atunci e destul de usor sa afli cat ai luat si fara cod. Du-te pe site-ul cu rezultatele la bac, alege judetul din care esti, apoi alege rezultatele pe unitati de invatamant. Gaseste-ti liceul, apoi du-te la rezultate finale (dupa medie) si incearca sa gasesti candidat care e respins, de la profilul tau, cu probele pe care le-ai avut tu si care are doar proba la romana data.
Daca in schimb, sunt mai multi ca tine de la profilul tau care au dat proba doar la romana, atunci nu ai de unde sa stii care e nota ta si ar fi mai bine sa intrebi la secretariatul scolii ce ai putea face.